Pola Gajda jest znaną aktorką. Jak przystało na wielką gwiazdę, żyje w zawrotnym tempie. Jej czas wypełniają praca na planie, wywiady, imprezy u producentów i związek z celebrytą. Jej życie to jednak nie tylko pasmo sukcesów i radości, ale także problemy.

Prześladuje ją wścibski paparazzi. Pewnego dnia Pola znajduje w Internecie zdjęcia swojego ukochanego z inną kobietą. W jednej chwili cały jej świat legł w gruzach.

Wielkim atutem książki jest powolne odkrywanie osobności każdego z bohaterów. Możemy ich dzięki temu dużo lepiej poznać. Czytelnik może obserwować walkę głównej bohaterki o siebie i swoje marzenia. Jest to bardzo interesujące zobaczyć, jak to wszystko wygląda z boku. Można się wiele nauczyć. Pola w miarę rozwoju książki, jawi się jako przebojowa, normalna dziewczyna, która wcześniej była nieco zagubiona w celebryckim świecie. Teraz wreszcie może pokazać własną osobowość oraz to, kim tak naprawdę jest.

Książka przemówi przede wszystkim do osób wrażliwych. Na pewno będzie można odebrać ją z dużą dozą empatii, a główną bohaterkę na pewno polubimy. Po prostu nie da się lubić jej, ani metamorfozy, jaką przeszła. Jest to książka, która pokazuje, jak wielką siłę mają w sobie kobiety. Można im tylko pozazdrościć tego, jak są wyjątkowe. Każda z nas ma w sobie to coś, co powoduje, że jesteśmy w stanie pokonać wszystkie przeciwności, jakie stawia nam przed nosem los. Warto zagłębić się choć na chwilę w celebrycki świat, który okazuje się, nie jest jednym, w którym można żyć, być szczęśliwym i właściwie się rozwijać.