Pokój pełen liści” to zbiór opowieści z elementami fantastyki. Książka choć jest skierowana głównie do dzieci, z powodzeniem przypadnie do gustu również dorosłym, których interesują niesamowite i niezwykłe przygody. Opowieści Joan można porównać do baśni, w których bohaterowie zmagają się z różnymi trudnościami i problemami. Zawsze jednak udaje się im wyjść z opresji i opowieść kończy się happy endem. Zawiera również morał. Pozwala to na pokazanie dziecku właściwego postępowania w różnych sytuacjach. Wszystkie sytuacje przedstawiane w opowiadaniach są bardzo ciekawe. Zapadaj w pamięć. Ich niezwykłość polega głównie na tym, że w realne sytuacje zostają wplecione elementy fantastyki. Można na przykład spotkać w jednym z opowiadań ducha szczenięcia.

Pokój pełen liści” to publikacja bardzo zaskakująca. Każdy może w niej znaleźć coś dla siebie. Można w niej odnaleźć mrok, oryginalność, dużo smutku, magię. Można wręcz zatopić się w niezwykłej wyobraźni autorki. Jest to książka, którą można pokochać od pierwszego przeczytania. Na pewno przez długi czas nie będzie można zapomnieć o tym, jakie treści w niej się znajdowały, co jest prawdziwą mocą tej publikacji, która zachwyci każdego, kto po nią sięgnie.

Jest to jedna z tych książek, które raz przeczytane w dzieciństwie, zapadają w pamięć na całe życie. Chętnie sięgają po nią osoby dorosłe, którym książka była czytana w dzieciństwie. Przekazują zawarte w niej opowiadania również swoim dzieciom. Jest to zdecydowanie ponadczasowa publikacja, która jest godna polecenia.