Życie nie zawsze układa się tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Szczęście ukryte jest często w najmniej oczekiwanych miejscach. Ewa czuje, że oszukuje samą siebie i swojego partnera. Trwa tylko w pozornie idealnym związku. Kobieta uświadamia sobie, że jedynym mężczyzną, którego kocha naprawdę jest Andrzej.

Jednak na przeszkodzie do szczęścia stają ciągłe niedopowiedzenia oraz nieporozumienia. Córka Ewy, Klaudia, borykając się ze słabą samooceną wyrusza na poszukiwanie własnej tożsamości. Bohaterki książki Agnieszki Olejnik muszą zadać sobie pytanie kim są i czego potrzebują, aby być szczęśliwym.

Agnieszka Olejnik pisze o sprawach bardzo trudnych w sposób bardzo prosty i emocjonalny. Dzięki temu, czytelnik w całości kupuje przedstawiane przez nią historie i zaczyna się z nimi utożsamiać. Autorka pokazuje, jak każdy człowiek jest pełny sprzeczności. Często dajemy znajomym złote rady, a sami nie potrafimy ich zastosować. Niestety, ale tak w życiu bywa, że kierujemy się emocjami, a nie racjonalnym myśleniem. Wszystkie te emocje pokazuje nam autorka w „Apetyt na więcej”. Zdecydowanie, autorka nie owija w bawełnę i pokazuje życie takim, jakie jest. Pokazuje, że w życiu wszystko może się zdarzyć i tak naprawdę na każdym kroku spotykają nas niespodziewane sytuacje, z którymi musimy sobie jakoś poradzić.

Można być pod wielkim wrażeniem języka oraz refleksji zawartych w książce. Bije od nich mądrość, którą można bez żadnych problemów wprowadzić w swoje życie. Na pewno można będzie wtedy wiele na tym zyskać. Życie zacznie się wtedy układać po naszej myśli. Wystarczy tylko spróbować.