Australia jest niezwykłą krainą. Prawdziwą Ziemią Obiecaną. Można tutaj odnaleźć bogactwo wrażeń z praktycznie każdej strony. Występują tu przepiękne krajobrazy, w których nie sposób się nie zakochać. Są niesamowite zwierzęta, które rozczulają tak bardzo, że ma się je wszystkie ochotę zaadoptować.

Jest to także kraj, w którym każdy niezależnie od wieku może zacząć wszystko od początku. Można tutaj dokonać rzeczy niemożliwych i naprawdę wielkich.

Książka zaczyna się od krótkiej notki na temat historii Australii. Znajduje się tam szereg przydatnych informacji dla osób, które chcą się tam wybrać.

Martyna Wojciechowska przedstawia w tej książce miejsca, które obowiązkowo powinniśmy zobaczyć będąc w Australii. Dostarcza wiele ciekawych informacji. Przedstawia również sytuację kobiet, które tam mieszkają. Poznajemy historię kobiety, która wprowadziła wiele zmian w swoim życiu. Bez żadnych ograniczeń żyje obecnie ze swoją rodziną i stara się być szczęśliwa. Główną bohaterką jest tutaj Heather Swan, 48-letnia kobieta. Po poznaniu Gleena, jej życie odwraca się o 360 stopni. Zaczyna skakać ze spadochronem, podróżować, chodzić po górach. Ogólnie ogląda świat. Mają razem czwórkę dzieci z poprzednich małżeństw, ale to nie przeszkadza im w spełnianiu marzeń.

Do zakupu tej książki zachęca także jej podróży format. Bez trudu można ją zabrać w podróż, właśnie do Australii. Będzie stanowiła świetny przewodnik po tym niezwykłym kraju. Warto zwiedzać świat z pomocą Martyny Wojciechowskiej. Będzie to zwiedzanie pełne pasji i bardzo dobrze zaplanowane.