Aż śmierć nas rozłączy” to zbiór 19 opowiadań wybranych przez Harlana Cobena. Ich autorami są pisarze znani z kryminałów i thrillerów, tacy jak Jeff Abbott, Lee Child i wielu innych.


Opowiadania zawarte w zbiorze są bardzo różnorodne. Ich akcja dzieje się w XIX wieku, w czasach I i II wojny światowej, a także w czasach współczesnych. Ich tematyka, choć także różnoraka, to kręci się wokół pewnych motywów: zbrodnie, morderstwa, eutanazje, polowanie, zemsta i wiele innych.


Jedno z opowiadań jest autorstwa Harlana Cobena. Mowa tu o „Pułapce”. Autor wykazał się ogromną pomysłowością. Bohaterką powieści jest kobieta, która zgłasza zaginięcie swojego męża. Po powrocie z komisariatu zastaje jednak małżonka w domu, ale… mówi i zachowuje się jak jej mąż, ma jego wszystkie dokumenty, tylko wygląda zupełnie inaczej. Co będzie dalej?


Równie niebanalne jest opowiadanie „Póki śmierć nas nie rozłączy”. Jego autorem jest Tim Maleeny. Pewne małżeństwo obchodzi właśnie 60. rocznicę ślubu. Z tej okazji siadają przy wspólnej kolacji. Ona jest botanikiem, a on chemikiem. Małżonkowie prowadzą oryginalną grę. Podają sobie nawzajem potrawy, do których dodali najróżniejsze trucizny. Jaki będzie efekt takiej uczty?


Opowiadanie Toma Savage’a pt. „Cyberrandka.com” to z kolei zapis z internetowych rozmów i notek prasowych. Oryginalna forma ma jasne przesłanie: w dobie internetu i łatwego dostępu do praktycznie wszystkich informacji trzeba bardzo uważać na ludzi poznanych w sieci.


Antologia może stanowić doskonałą rozrywkę. Różnorodne opowiadania pozwolą zapoznać się z twórczością wielu autorów. Fakt, iż te opowiadania zostały wybrane przez Harlana Cobena, daje ogólny zarys tematyki i atmosfery kolejnych opowieści.