Książka składa się z dwóch części: „Z zimną krwią” i „Czarna loteria”.

„Z zimną krwią” – Czy to szczęście, że udało się jej przeżyć?

Porzucona przez narzeczonego, zalana łzami miała już opuścić Kościół, gdy nagle przed ołtarzem wybucha bomba. Początkowo wydało się, że jest to sprawka szaleńca, który nie chciał skrzywdzić żadnej konkretnej osoby, tylko po prostu chciał wyrządzić jak najwięcej szkód. Dopiero, gdy próbowano zepchnąć samochód Niny z drogi, zdaje sobie sprawę, że ktoś czyha na jej życie. Zastanawiające jest jednak kto i dlaczego. Nina musi się tego dowiedzieć jak najszybciej. Krok po kroku odkrywa przerażającą prawdę. Jej los spoczywa rękach genialnego szaleńca, który prowadzi grę bez żadnych skrupułów.

„Czarna loteria” – Miał być to rutynowy zabieg chirurgiczny, jednak pacjenta, która była jednocześnie pielęgniarką w szpitalu, umiera na stole operacyjnym. O błąd w sztuce lekarskiej zostaje oskarżona anestezjolog Kate Chesne. David Ransom, adwokat rodziny zmarłej jest przekonany o winie lekarki. Nie wierzy w to, że padła ofiara spisku. Jednak, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie kolejna pielęgniarka, David zdaje sobie sprawę z tego, że nic tu nie jest takie oczywiste.

Książka łączy w sobie wątek kryminalno-sensacyjny, który trzyma w napięciu i sprawia, że powieść czyta się z dużym przejęciem. Ponadto występują tu także wątki miłosne, które dodatkowo ożywiają całą akcje i sprawiają, że jest ona jeszcze bardziej ciekawa. Obydwie części książki są bardzo przyjemne w odbiorze. Zdecydowanie warto je przeczytać.