Daimon, który jeszcze do niedawna był wyrzutkiem pragnącym zniszczyć świat, znów staje się szanowanym lecz mało lubianym Świetlistym – Abaddonem Niszczycielem, w służbie Królestwu. Odwieczna, ulubiona banda uskrzydlonych drani, zabójców i intrygantów na nowo przygarnęła go do swoich wielkich, gorących serc. Świetlista z dobrego rodu, imieniem Sereda – podróżnik, kartograf, odkrywca – która właśnie wróciła z kolejnej wyprawy, przyniosła Razjelowi, Panu Tajemnic dobrą nowinę. Znane jest miejsce bytności Pana.

 

Kossakowska jest niekwestionowaną mistrzynią wyobraźni. Jej wyobraźnia wręcz nie ma granic. Dzięki temu, możne ona tworzyć tak niezwykłe powieści. To, co można wyczytać z tej książki jest po prostu wspaniałe. Chyba nie da się w bardziej fascynujący sposób opowiedzieć o piekle i niebie, jak właśnie w ten sposób, który zrobiła Kossakowska. Ponadto, do całej opowieści w bardzo zręczny sposób dodała elementy fantastyki. Powieść jest pełna intryg, spisów, a to wszystko połączone z niesamowitą dawką krwawych walk i niesamowitych emocji. Tajemnice mnożą się na kolejnych kartkach książki. Zakończenie jest dokładnie w stylu Kossakowskiej. Jej barwny język sprawia, że książkę czyta się z dużą przyjemnością. Można zagłębić się w niezwykły świat, który pod wieloma względami jest niepowtarzalny.

 

Zdecydowanie jest to książka, która spodoba się każdemu, kto lubi takie podróże w czasie oraz do nieznanych krain. Tę książkę po prostu trzeba przeczytać. Jest to pozycja obowiązkowa dla fanów fantastyki.