„Carlito mrówkojad z Wenezueli” to krótka, zabawna i pouczająca opowieść o małym mrówkojadzie.

Książka w cudowny sposób opisuje życie zwierząt, jak i człowieka w całkiem innym kraju niż ten, który my znamy na co dzień. Będzie to świetna bajka dla każdego dziecka. Dzięki niej, pozna ono historię zwierząt.

Dziecko może dowiedzieć się, że mrówkojady nie mają zębów, ale maja język sześć razy dłuższy od ludzkiego, co jest bardzo ciekawe. Posiadają również doskonały węch, dzięki któremu udaje się im przetrwać w trudnym świecie zwierząt. Carlito, czyli główny bohater książki opowiada o swoich niezwykłych umiejętnościach, z których jest bardzo dumny. Opowiada o sztuczkach, jakie potrafi zrobić dzięki posiadaniu tak długiego języka. Opowiada o czasie spędzonym w amazońskiej puszczy. Przedstawia czym się zajmuje, jak wygląda jego codzienne życie i czy się z kimś przyjaźni. Opowiada również o tym, w co bawić się z małpką Raszi. Przedstawia również na czym polega prawdziwa przyjaźń, co może być bardzo pouczające dla każdego dziecka. Bajka ma oczywiście morał. Pokazuje, że każdy może mieć wpływ na los planety, na jakiej żyjemy. Trzeba się jedynie trochę postarać i zwracać uwagę na to, co nas otacza. Książka pokazuje dzieciom, jak powinny dbać o planetę. W związku z tym, ma jak najbardziej edukacyjny wymiar.

Warto taką książkę kupić dziecku, aby uwrażliwić je na los planety oraz to, co jest najważniejsze, czyli na przyjaźń, zwierzęta i świat. Dzięki temu, dziecko będzie mogło się właściwie rozwijać i będzie wiedziało, co w życiu jest najważniejsze.