Charlie znajduje kupon to fabryki czekolady, którą zarządza szalony pan Wonki. Obsługą fabryki zajmują się małe, tajemnicze stworzonka, które uwielbiają kakao. Rzeką płynie tu czekolada, a wszystkie rośliny wykonane są ze słodyczy. Prawdziwy raj dla każdego dziecka. Chyba każde dziecko marzy o tym, aby mieć w swoim domu telewizor, z którego mogłoby wyciągać batoniki i inne słodkie przekąski.

 

Charlie Bucket jest biednym chłopcem, którzy mieszka wraz z rodzicami i czwórką rodzeństwa w niewielkim domu. Uwielbia czekoladę, ale niestety sytuacja rodzinna jest na tyle trudna, że może jej skosztować tylko raz w roku, w dniu swoich urodzin. Dla Charliego słodycze są największym skarbem. Willy Wonka, ekscentryczny właściciel fabryki czekolady, organizuje konkurs. W wybranych opakowaniach znajduje się pięć złotych biletów, które upoważniają ich posiadaczy do zwiedzenia fabryki i skorzystania z jej dobrodziejstw. Dzięki temu, że Charliemu udaje się znaleźć ten kupon wkracza do niezwykłego świata stworzonego z czekolady.

 

„Charlie i fabryka czekolady” to bardzo sympatyczna i urocza historia, która stworzą opowieść idealną, którą warto czytać przede wszystkim w święta. Zawarta jest niej dickensowska nuta, która zachwyca prostotą. Można tutaj zobaczyć urzekającą dziecięca niewinność w czystej postaci. Można zachwycać się z pozoru zwykłymi rzeczami. Magia jest tu skryta w czym, co wydaje się dla nas tak naturalne i normalne. Warto zagłębić się w ten niezwykły świat czekolady wraz z Charliem i Willy Wonką.