W Bostonie grasuje mężczyzna, który za cel upatrzył sobie samotne kobiety.

Prasa nazwała go Chirurgiem, ponieważ zanim zabije, usuwa kobietom z bardzo duża precyzją macice. Wszystko wykonuje bez znieczulenia. Podobna seria morderstw miała miejsce dwa lata temu. Tyle, że sprawca został zastrzelony przez doktor Catherine Cordell, której jako jedynej udało się ujść z życiem. Teraz znów znalazła się na celowniku mordercy. O jej bezpieczeństwo dbają detektywi Thomas Moore i Jane Rizzoli. Jednak, czy uda im się ustrzec kobietę przed najgorszym?

Sam pomysł wycinania macicy kobietom jest bardzo oryginalny i sprawia, że książka tym bardziej intryguje. W końcu nie codziennie spotyka się tego typu opowiadania, które aż mrożą krew w żyłach. Opowieść jest ciekawa i intrygująca. Zakończenie również może podobać się czytelnikowi. Akcja jest utrzymana cały czas w dużym napięciu. Dzięki temu, czytelnik nie spodziewa się tego, co może się zaraz wydarzyć.

Dosadny i mocny medyczny kryminał spodoba się każdemu, kto nie lubi nudy w książkach. Tutaj dzieje się naprawdę dużo. Inteligentne postacie i wartka akcja sprawiają, że książkę czyta się z dużą przyjemnością, choć tematyka jest makabryczna. Książka niesamowicie wciąga. Nie można się wręcz od niej oderwać. Niejednokrotnie czytając ją przelatują po całym ciele dreszcze. Jest to dowód na to, że wiele fragmentów książki jest mocnych i poruszających. Na pewno osoby, które potrzebują z książek adrenaliny w tym przypadku nie będą musiały narzekać. Będą ją miały pod dostatkiem.