Na przywiezionych do kostnicy zwłokach nie ma żadnych śladów urazów ani przemocy. Prawdopodobną przyczyną śmierci jest przedawkowanie narkotyków. Tak przynajmniej twierdzi lekarz sadowy Kat Novak.

Jednak wkrótce umierają z przedawkowania także inne osoby, które nie wyglądają na narkomanów. Budzi to w Kat podejrzenia, że śmierć tych osób nie jest przypadkiem, a wszystkie śmierci mogą być ze sobą powiązane. Kiedy jej dom wylatuje w powietrze, ma pewność, że jest na właściwym tropie, a zabójca jest bardzo blisko.

Książka posiada ciekawie skonstruowaną fabułę, która wciąga do ostatnich stron. Sprawia, że po całym ciele przelatują dreszcze przerażenia. Akcja jest dynamiczna, ale na takim poziomie, że każdy będzie w stanie za nią nadążyć. Bez problemu można będzie wczuć się w akcję i przeżywać wszystko wraz z główną bohaterką. Pozwoli to na prawdziwe przywiązanie się do książki oraz do tego, co tam się dzieje. Jest to zdecydowanie bardzo dobra powieść kryminalna. Skierowana jest przede wszystkim do kobiet. Miłośnicy bardzo mocnych wrażeń mogą być nieco rozczarowani.

Powieść kryminalna z wątkami miłosnymi bardzo dobrze się czyta i sama w sobie broni się. Czyta się ja szybko, lekko i z dużą przyjemnością, a to przecież jest najważniejsze. Są fragmenty, od których nie będzie można się oderwać, a książka na długi czas zapadnie w pamięci czytelnika. W związku z tym, na pewno warto po ten tytuł sięgnąć. Będziemy zadowoleni, że zdecydowaliśmy się na „Ciało”. Książka bez dwóch zdań jest warta polecenia.