Córka medium” to książka dla wszystkich fanów duchów i magii. Z pewnością spodoba się czytelnikom zakochanym w młodzieżowym fantasy.


Główną bohaterką powieści jest Violet. Dziewczyna wraz z matką mieszka w Londynie. Marzy o tym, żeby jak najszybciej uwolnić się od swojej rodzicielki. Czemu? Matka Violet zarabia całkiem przyzwoite pieniądze na oszukiwaniu ludzi. Udaje medium, czyli osobę nawiązującą kontakt z duchami zmarłych. W ten sposób wykorzystuje naiwność i smutek ludzi tęskniących za swoimi bliskimi, którzy już odeszli. Violet brzydzi się takimi oszustwami. Pewnego dnia jednak zdarza się coś nieoczekiwanego. Matka zabiera córkę na jeden z seansów spirytystycznych w posiadłości jednego z lordów. Tam do bohaterki przychodzi duch dziewczyny, która kiedyś tam mieszkała – Roweny. Według mieszkańców i rodziny Rowena kilka lat wcześniej utonęła. Jej duch jednak mówi Violet, że została zamordowana, a jej morderca znajduje się gdzieś blisko. Violet nie może się przyznać do swojego daru matce, ponieważ wtedy już na pewno by się od niej nie uwolniła. Swoją tajemnicę wyznaje Colinowi, przyjacielowi z dzieciństwa. W miarę upływu czasu do Violet przychodzą jeszcze inne zagubione dusze.

Jest to z pewnością bardzo udana i przyzwoicie napisana powieść dla młodzieży z gatunku fantasy. Może nie jest to literatura najbardziej ambitna, ale logiczna, spójna i łatwa w odbiorze. Autorce nie można odmówić wyobraźni i talentu. Posługuje się bardzo przyjemnym językiem. Książkę czyta się szybko i łatwo. Fabuła jest spójna i ciekawa, a postaci ładnie wykreowane. W zasadzie nie ma się czego przyczepić.