Anna Drozd przyjeżdża do małego miasteczka i kupuje tam małą willę na uboczu, którą postanawia wyremontować. Mieszka tam z wyżłem weimarskim o imieniu Dante. Znajduje pracę w miejscowej bibliotece.

Jest typem samotniczki więc życie wśród regałów wypełnionych książkami jak najbardziej jej odpowiada. Mieszkańcy miejscowości zastanawiają się, co też skłoniło Annę, aby zawitać w ich stronach. Większość stawia na zawód miłosny. Miejscowi plotkarze niczego jednak nie mogą się o niej dowiedzieć. Sytuacja komplikuje się, gdy Dante przynosi do stóp swojej pani zakrwawiony palec. Przerażona Anna zgłasza się na komisariat, gdzie poznaje komisarza Wiktora. W spokojnym dotychczas miasteczku zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Wszyscy, z którymi Anna rozmawiała, umierają w tragicznych okolicznościach. Wkrótce jej samej również przydarzy się coś niespodziewanego.

Fabuła książki jest bardzo ciekawa. Agnieszka Olejnik w umiejętny sposób dozuje fakty i emocje w taki sposób, że intrygują one czytelnika. Książka trzyma w napięciu do samego końca. Jest to idealne połączenie fabuły kryminalnej z romansem. Książkę czyta się z dużym zainteresowaniem. W tej książce może podobać się dosłownie wszystko. Zarówno fabuła, bohaterowie, jak i wątki poboczne są bardzo interesujące. Nie można będzie się wręcz od tej książki oderwać.

Zdecydowanie nikt nie będzie żałował tego, że zdecydował się sięgnąć po tę właśnie książkę. Jest ona jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna. Na pewno będzie się ją czytało z bardzo dużym zaciekawieniem.