Doktor Abby Di Matteo jest stażystką na oddziale chirurgii w bostońskim szpitalu.

Podejmuje decyzję, która może zaważyć na całej jej karierze. Kiedy dowiaduje się, że serce do przeszczepu ma trafić do żony miliardera, a nie do umierającego nastolatka, postanawia działać. Tymczasem pojawia się nowy dawca i operacja kobiety dochodzi do skutku. Czy to przypadek? Abby ma coraz więcej wątpliwości. Władze szpitala oraz inni lekarze proszą ją, aby zapomniała o całej sprawie. Jeżeli nie posłucha, przyjdzie jej za to słono zapłacić.

Książka ma wszystko, czego oczekuje się od thrillera. Problem, jaki został w niej ukazany jest świetny i taki, jak powinien być. Książka niesamowicie wciąga. Posiada bardzo dynamiczną akcję. Na pewno nie będzie można nudzić się podczas jej czytania, ponieważ na każdej stronie będzie się coś działo. Po drodze wypływa bardzo ciekawy temat rosyjskich dzieci. Jest to na pewno bardzo dobra książka dla wszystkich tych, którzy uwielbiają tego typu thrillery medyczne. Na pewno nie będą zawiedzeni, ponieważ książka jest naprawdę bardzo dobra i wartościowa.

Zdecydowanie, można się pozytywnie zaskoczyć tą książką. Na początku intryga może wydawać się nieco przewidywalna, jednak później okazuje się, ze nie wszystko jest takie proste, na jakie wygląda. Wielu na pewno nie spodziewało się takiego obrotu sprawy, co jest w tym wszystkim najlepsze. Jak najbardziej warto sięgnąć po tę książkę. Na pewno nie będzie się tego żałowało bez dwóch zdań. Będziemy zadowoleni z tego, jak ta książka nas pochłonie.