Gdzie jest Wiktor Forst? To pytanie dręczy śledczego, który prowadzi śledztwo w Zakopanem. Malownicze Tatry pokryte śniegiem odkrywają wielką tajemnicę – zwłoki grupy kobiet, których za życia nic nie łączyło.

Co więcej, nie zgłoszono, aby któraś z wycieczek wyruszających w góry zimą zaginęła. Wszystkie zgłoszone ofiary wypadków w górach zostały odnalezione. Na ciałach znalezionych kobiet w dodatku nie ma żadnych śladów świadczących o tym, że miało został popełnione przestępstwo w postaci zabójstwa. Gdy jednak na Podhalu znikają kolejne kobiety, nie ma wątpliwości co do tego, że w Zakopanem grasuje seryjny morderca. Policja trafia na ślady prowadzące do Wiktora Forsta. Problem jest jednak w tym, że od roku nikt go nie widział i nie wie, gdzie przebywa były komisarz.

„Deniwelacja”, podobnie jak inne powieści Remigiusza Mroza są papierowym odpowiednikiem filmów sensacyjnych. Zdecydowanie książka trzyma w napięciu i zapewnia czytelnikowi bardzo dużo akcji. Dzięki temu, nie można nudzić się podczas jej czytania. Czytelnik otrzymuje w niej wszystko, czego poszukuje w tego typu powieściach. Przede wszystkim są emocje, tajemnicze zabójstwa oraz poszukiwany morderca. Wieczór okraszony taką literaturą na pewno będzie niezwykle udany.

Fani wcześniejszych części przygód komisarza Forsta nie poczują się z pewnością rozczarowani. Zdecydowanie będą mogli zobaczyć go w całkiem innym świetle i sprawdzić co u niego słychać. Na pewno warto sięgnąć po tę książkę, która trzyma w napięciu do samego końca.