Pięć kobiet i pić historii. Wszystkie wyruszają w jedną wspólną podróż. Ewa rozstaje się z Pawłem – mężczyzną swojego życia. Alicja nadal nie może pogodzić się ze śmiercią swojego męża. Matylda obwinia się z wypadek samochodowy, w którym zginęła bliska jej osoba.

Antonina, starsza pani, która już wiele w życiu przeżyła postanawia odwiedzić dawno nie widzianą przyjaciółkę nad morzem. Namawia ją do tego Maja, jej wnuczka, która za wszelką cenę chce wyjechać z małego miasteczka. Wszystkie kobiety maja powód, aby wyjechać gdzieś bardzo daleko. Każda z nich szuka czegoś innego, ale łatwiej będzie im stawić czoła demonom z przeszłości. Na końcu podróży, w Sopocie, przekonują się, że dom może być spokojny i szczęśliwy. Najważniejszym słowem jest natomiast wybaczenie. Piękna opowieść o tym, że czasem bardzo trudno pogodzić się z tym, co przynosi nam życie.

Nie jest to na pewno jedno z wielu czytadeł dla kobiet. To mądra i pouczająca książka, która przedstawia receptę, jak odmienić swój los, który czasem bywa nieprzychylny. Pokazuje to, co w życiu jest najważniejsze. Zawiera w sobie bardzo dużą dawkę pozytywnej energii i wprost pokazuje, co zrobić, aby osiągnąć szczęście. Gabriela Gargaś wyraziście kreuje sylwetki swoich bohaterek. Każda z nich jest inna, boryka się z odmiennym problemem. Ale każda ma szansę zmienić swój los na lepszy. Warto iść w ślady bohaterek tej książki i chwycić byka za rogi. Zdecydowanie, jeżeli coś zrobimy w swoim życiu na pewno los się odwróci i będziemy mogli wreszcie zapanować nad swoim życiem. A to przecież jest najważniejsze.