Bridget Jones, ulubiona singielka całego świata powraca. Tym razem z brzuszkiem. I to ciążowym. Seria nieoczekiwanych zdarzeń doprowadza Jones do upragnionej ciąży. Jednak, jak zwykle nie wszystko idzie po jej myśli. Oczekiwanie na potomka, to czas, w którym Bridget będzie podejmowała nieoczekiwane wybory żywieniowe. Jej życie będzie pełne wygłupów, radości oraz smutków. A wszystko to zostanie naznaczone jednym wyjątkowym pytaniem: kto jest ojcem?

 

Z biegiem czasu, Bridget Jones nie zmienia się praktycznie w ogóle. No może poza tym, że przestała liczyć kalorie, wypite kieliszki wina i spalone papierosy. W dalszym ciągu jest zwariowaną i zakręconą kobietą. Choć zmian w jej życiu jest całkiem sporo. Bo w końcu jest teraz w ciąży. Jedyne zastrzeżenie, jakie można mieć do tej części przygód najbardziej znanej singielki jest to, że jest po prostu za krótka. Chciałoby się ją czytać bez końca.

 

Bridget musi odpowiedzieć sobie na dręczące ją pytanie: czy ojcem jej dziecka jest Mark czy Daniel. Obydwoje to wspaniali mężczyźni, z którymi każda kobieta mogłaby być szczęśliwa. Bridget sama jednak nie jest pewna, kto jest tak naprawdę miłością jej życia. Uczuć żadnego nie chce zranić bo wie, że jej kochają. Jednak, będzie musiała wybrać. A może to los za nią zdecyduje?

 

Na pewno warto po raz kolejny przenieść się w niezwykły i zwariowany świat Bridget Jones, który jest pełen pomyłek, niesamowitych zdarzeń i zabawnych historii. Jest to świat, który może nas wzruszyć, jak i rozśmieszyć. Warto choć przez chwilę stać się jego częścią.