Każda kobieta potrzebuje mężczyzny, a nie niedojrzałego chłopaka. Świat Michała wypełniony jest przez piękne kobiety oraz pieniądze. Jeden telefon sprawia, że mężczyzna musi natychmiast dojrzeć. Musi porzucić swoje dotychczasowe studencie życie i wyprowadzić się z dużego miasta w rodzinne strony.

Musi zaopiekować się młodszym bratem. Zuzanna, nauczycielka rosyjskiego jest sąsiadką Michała. Opiekuje się jego młodszym bratem. Mężczyzna kompletnie nie widzi w niej atrakcyjnej kobiety, jakimi otaczał się w wielkim mieście. Z czasem jednak Michał zaczyna dostrzegać jej piękne włosy i nienaganną, porcelanową cerę. Zuzanna zaczyna go fascynować. Okazuje się jednak, że samo uczucie nie wystarczy, aby zbudować silną relację.

To, na co należy zwrócić szczególną uwagę w przypadku tej książki to kreacja bohaterów. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście Michał – dopiero wchodzący w dorosłe życie, powoli uczący się odpowiedzialności – i Zuzanna, nauczycielka języka rosyjskiego, pogrążona w smutku i otoczona aurą tajemnicy sąsiadka Michała.

Jest to książka, w której akcja choć toczy się wolno, wcale nie jest nudna. Powieść czyta się z dużym zainteresowaniem. Wypełniona jest metaforami, które każdy może zrozumieć tak, jak jest mu najwygodniej. Książka oddziałuje na wszystkie zmysły czytelnika. Wszystko to sprawia, że przez długi czas nie będzie można o tej książce zapomnieć. Historia jest piękna i wzruszająca. W związku z tym, jak najbardziej warto się z nią zapoznać. Będziemy zadowoleni z tego, że możemy poznać losy Zuzanny i Michała.