Podstępny i złowieszczy Loki nie ma sprzymierzeńców wśród innych bogów. Tak naprawdę nikt go nie lubi. Postanawia doprowadzić do upadku krainy Asgard i do upokorzenia swoich przeciwników. Knuje spisek, jednak w tym momencie okazuje się, że znacznie potężniejsi wrogowie postanowili połączyć siły, aby zniszczyć nordyckich bogów. Wielkimi krokami zbliża się Ragnarok, czyli wielka bitwa, która ma zdecydować o losach świata. Po czyjej stronie stali Loki?

Mocną stroną książki są jej wyraziści bohaterowie, którzy przyciągają uwagę czytelnika. Oczywiście, pierwszoplanową rolę odgrywa Loki, który jest postacią bardzo przekonującą, i niejednoznacznie złą, co jest bardzo interesujące. Pozostali bogowie również są wyraziści. Dzięki temu, z ciekawością można czytać ich dalsze losy. Ciekawym motywem jest tu wątek samospełniającej się przepowiedni oraz zaskakujące zakończenie. Każdy czytelnik będzie zachwycony, jaki finał będzie miała cała historia.

Niektóre elementy zawarte w tej książce są nieprawdopodobnie dobre. Inne nieco słabsze. Jednak, bez dwóch zdań, jest to książką, którą da się czytać i którą można czytać z dużym zainteresowaniem. Styl Harris jest prosty. Dzięki temu, na pewno nie będzie się miało żadnych problemów z czytaniem tej opowieści. Książkę czyta się bardzo szybko. Na pewno nie będzie się żałowało tego, że się po nią sięgnęło. Mniej wymagającym czytelnikom książka na pewno przypadnie do gustu. Będziemy zadowoleni z tego, że mogliśmy zagłębić się w ten mitologiczny świat bez reszty.