Fusi straciła mamę, gdy była jeszcze bardzo malutka. Dlatego właśnie trafiła do schroniska dla słoni w Afryce. W innym przypadku nie była w stanie przetrwać na wolności. Nie miałaby się jak pożywiać oraz nie byłaby w stanie przetrwać bez opieki. Ta dzielna słoniczka podzieli się z Wami wszystkimi radościami, smutkami i przykrymi historiami, jakie ją spotkały. Opowie Wam również o swoich marzeniach.

A marzy o tym, że kiedyś będzie mogła żyć na wolności. Chce zostać przywódczynią całego stada. Pragnie również tego, aby ludzie przestali polować na słonie w celu zdobycia drogocennej kości słoniowej. Marzy o tym, że ludzie wreszcie się opamiętaj i zobaczą, jak wielką krzywdę wyrządzają planecie polując na słonie. Zdradzi Wam również, jak można zaadoptować słonia, takiego jak ona.

Książka przeznaczona jest dla dzieci. Pokazuje życie słoni w Afryce, zarówno z tej pozytywniej, jak i negatywnej strony. Na pewno będzie to świetna okazja, aby zaznajomić dzieci z problemem, z jakim boryka się cały świat zwierząt, czyli z kłusownictwem. Ponadto, w książce można znaleźć również ciekawy sposoby na zabawę z dziećmi. Znajdują się także praktyczne wskazówki dla rodziców, w postaci sugestii psychologów dziecięcych jak odpowiadać na trudne pytania zadawane przez dzieci. Ta książeczka będzie więc przydatna zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Warto więc zdecydować się na jej nabycie. Na pewno będzie bardzo pożyteczna. Każdy kto ją przeczyta będzie zachwycony tematyką, jaka została w niej poruszona oraz tym, w jaki sposób wszystko zostało przygotowane.