Znakomita lekarka Emma Watson wreszcie spełniła swoje marzenie – leci w kosmos, aby opiekować się astronautami na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Na miejscu okazuje się, że każdego z członków załogi dopada agresywny wirus, który prowadzi do śmierci w dużych mękach. Emma, ani nikt inny czegoś takiego jeszcze nie widzieli. Emma i zespół NASA mają niewiele czasu, aby odkryć co powoduje taką reakcje u astronautów. Wojsko, z tylko sobie znanych powodów, próbuje im utrudnić odkrycie prawdy.

Dobrze napisana, z ciekawym umiejscowieniem akcji książka zainteresuje czytelników, którzy uwielbiają thrillery medyczne. Jest to jedna z lepszych pozycji z tego gatunku. Książkę czyta się jednym tchem. Nie można się od niej wręcz oderwać, tak jest intersująca. Nie brakuje tu szybkiej i ciekawej akcji, która sprawia, że nie można nudzić się nawet przez moment. Wątki miłosne sprawiają, że dodatkowo wszystko się ożywia i całość czyta się z bardzo dużym zaciekawieniem. Główną bohaterkę książki, Emmę Watson można polubić od pierwszej chwili. Po prostu nie da się jej nie lubić. Każdy kibicuje jej, aby z misji z kosmosu wróciła zwycięsko i odkryła, co tak naprawdę się tam wydarzyło.

Biologia molekularna jest jednym z najważniejszych wątków tej książki. Można będzie po raz kolejny zapoznać się z nowinkami medycznymi i terminologią, która będzie interesująca dla wszystkich, którzy uwielbiają tematy medyczne oraz thrillery medyczne. Wszystko zostało tu połączone w bardzo zgrabny i ciekawy sposób. Warto więc po te lekturę sięgnąć.