Bez skrupułów” otwiera cykl, którego głównym bohaterem jest lubiany przez czytelników agent sportowy Myron Bolitar.

W New Jersey znajduje się kampus Uniwersytetu Restona. Pewnego dnia znika jedna ze studentek – Kathy Culver. Po znalezieniu jej majtek, a na nich śladów krwi i spermy, policja dochodzi do wniosku, że Kathy została uprowadzona, zgwałcona i zamordowana. Ślad po dziewczynie jednak ginie, nie ma ani jej samej, ani jej ciała. Po wielu miesiącach do chłopaka Kathy, Christiana Steele’a przychodzi pocztą gazetka pornograficzna, w której znajdują się nagie zdjęcia jego zaginionej dziewczyny. Wkrótce po tym ginie również bez śladu ojciec Kathy. Jej starsza siostra, Jessica postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. W tym celu prosi o pomoc swojego byłego narzeczonego, Myrona Bolitara. Łączy go z tą sprawą nie tylko Jessica. Jest on bowiem agentem sportowym, a Christian Steele, wchodząca gwiazda amerykańskiego futbolu jest jego klientem.

W taki sposób zaczyna się bardzo popularny i niezwykle lubiany cykl z Myronem Bolitarem w roli głównej. „Bez skrupułów” jest powieścią pełną zaskakujących rozwiązań i masą zwrotów akcji. Kiedy już wydaje się, że wpadamy na ślad sprawcy, że wiemy, kto jest winny, nagle wydarza się coś, co zupełnie zmienia postać rzeczy. Tak właśnie pisze Harlan Coben i to jest główna cecha jego praktycznie wszystkich książek.

Myron Bolitar to bohater, którego trudno nie lubić. Jest żartobliwy, ciepły, inteligentny i bardzo serdeczny. Razem z przyjacielem Winem i Esperanzą tworzą wyjątkowe trio, które rozwiąże każdą sprawę.

Bez skrupułów” to powieść, której nie można nic zarzucić, a która zachęca do dalszej lektury cyklu amerykańskiego autora.