W roku w Szkole Magii i Czarodziejstwa zostanie rozegrany Turniej Trójmagiczny. Przybędą na niego uczniowie z Bułgarii i Francji. Weźmie w nim udział trójka uczestników – po jednym z każdej szkoły. Zostaną oni wybrani przez tytułową Czarę Ognia. W tajemniczych i nieznanych okolicznościach do Turnieju Trójmagicznego dostaje się czterech uczniów. Co to oznacza dla Harry’ego, jego przyjaciół oraz całego czarodziejskiego świata?

 

Seria „Harry Potter…” to na pewno nie książki tylko dla dzieci. Jest o literatura absolutnie dla każdego. Bohaterowie dorastają wraz ze swoimi czytelnikami, a może na odwrót? Im starszy jest Harry tym jego przygody stają się coraz bardziej niebezpieczne. Jest tu mnóstwo intryg i zagadek, które nawet nie mieszczą się w głowie. Młody czarodziej jest wystawiony na wyobrażalną próbę, której musi podobać, aby przeżyć. Od werdyktu Czary Ognia nie można się odwołać. Nikt nie może się mu sprzeciwić.

 

W części tej są momenty grozy, ale i momenty, które wzruszają i śmieszą. Zwłaszcza dużo zabawnych sytuacji dostarczają bliźniacy Wesley’owie. Ich niecodzienne poczucie humoru zdecydowanie będzie w stanie rozśmieszyć każdego. W tej części, Harry prawdziwie dorośleje. Zaczyna interesować się dziewczynami. Jego uwagę zwraca prześliczna uczennica Cho Hang. Wszystko to w połączeniu z niesamowitym klimatem magii sprawia, że od książki po prostu nie da się oderwać. Świat Hogwartu pochłania każdego, kto tylko sięgnie po tę pozycję. Zdecydowanie, jest to książka, którą warto przeczytać i warto poznać losy młodego czarodzieja, który jest tak niezwykły.