Harry po pełnym roku przygód w Hogwarcie spędza nudne wakacje w domy Dursleyów. Odlicza dni, gdy będzie już mógł wrócić do swojego ukochanego świata, w którym na przyjaciół i jest po prostu na właściwym miejscu. Sprawy jednak zaczynają się komplikować, gdy dom wujostwa odwiedza tajemniczy stwór i ostrzega go przed powrotem do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Ostrzega Harry’ego, że w tym roku ma tam zdarzyć się coś strasznego i nie dopuści, aby Harry w tym czasie był na miejscu tych wydarzeń. Czy Harru posłucha ostrzeżenia? Jakie niebezpieczeństwa mogą go spotkać w Hogwarcie, którym Dumbledore nie byłby w stanie zapobiec? I najważniejsze – czym jest i gdzie znajduje się tytułowa Komnata Tajemnic?

 

W tej części przygód Harry’ego Pottera jest bardzo dużo zagadek, które udaje się rozwikłać na kolejnych stronach książki. Rowling po raz kolejny przeprowadza nas przez magiczny świat czarów, w którym dobro zawsze zwycięża nad złem. Książka sprawia, że bardzo ciężko się od niej oderwać. Chcemy być częścią niesamowitych przygód Harry’ego i jego przyjaciół.

 

Jest to zdecydowanie część, która pokazuje nieco mroczniejszy obraz świata czarodziejów, w którym bohaterowie narażeni są na wiele niebezpiecznych sytuacji. Choć są jeszcze dziećmi, muszą stawić czoła poważnym problemom, w których rozwiązaniu nikt nie jest w stanie im pomóc. Bo jak ma to zrobić, jeżeli sami nie chcą wyjawić tajemnic? Walka z przeciwnościami losu oraz mrocznym charakterem będzie kolejnym motywem, z którym młodzi bohaterowie będą musieli się zmierzyć.