Pierwszy pacjent z objawami Alzheimera u lekarza Toby’ego Harpera nie wzbudza żadnych podejrzeń.

Kiedy wyniki badań wykluczają hipotezę również nie wzbudza to żadnych dziwnych skojarzeń. W końcu podobne symptomy pojawiają się przy udarach. Gdy jednak pacjent znika, a pod opiekę lekarza trafiają kolejne osoby z identycznymi objawami sprawa nieco się komplikuje. Zaczyna to wyglądać na epidemię, której ofiarą są starsze osoby.

Książka jest o poszukiwany prawdy w gąszczu niejasnych i zawikłanych sytuacji. Ponadto, jest także o walce o własne dobre imię. Tym razem Tess Gerritsen zajęła się firmami, które działają nie do końca zgodnie z prawem. Tematyka jest bardzo poważna. Nie ma tu tak dużo wątków romantycznych, jak w innych jej powieściach. Jednak nie ujmuje to w żaden sposób opowieści. Może nawet zadziałało to na plus, ponieważ mogliśmy głębiej zająć się całą historią, którą chciała nam opowiedzieć autorka, bez żadnych dodatkowych wątków.

Autorka po mistrzowsku dozuje napięcie. Dzięki temu, czytelnicy mogą cały czas czytać książkę z dużym przejęciem. Nic nie jest oczywiste i nic nie jest tak jasne, jak mogłoby się wydawać. Wszystko zmierza ku rozwiązaniu sprawy, jednak po drodze pojawia się wiele komplikacji, które są tak fascynujące. Zdecydowanie więc warto sięgnąć po tę książkę, aby wejść w niezwykły świat, który dla każdego będzie bardzo pasjonujący i pozwoli na zaczytanie się w historii bardzo intrygującej. Na pewno będziemy zadowoleni, że zdecydowaliśmy się na przeczytanie tej właśnie książki. Nie będzie się miało czego żałować.