Zlatan Ibrahimovic jeden z najlepszych piłkarzy na świecie pochodzi z Rosengard. Jestt o sypialna dzielnica znajdująca się na peryferiach Malmo. Tam właśnie rozpoczęła się legenda jednego z największych piłkarzy na świecie, który rozpoczynał przygodę z piłką od noszenia i grania w butach za 59 koron. Wszędzie gdzie trafiał, pałał żądzą zemsty wobec tych, którzy wydawali mu się źli.

Rodzice jego kolegów zbierali podpisy, by wyrzucić go z drużyny, trenerzy zawsze byli bardziej chętni do krytyki niż do pochwał. Zlatan nie miał więc łatwego dzieciństwa. Pragnienie aby być lepszym od innych spowodowało, że bardzo szybko przeniósł się do Ajaksu. Następnie trafił do Juventusu, gdzie szkolił się pod okiem Capello. Następnie jego losy krzyżują się z Interem, gdzie zdobywa z drużyną kolejny mistrzowski tytuł. W Barcelonie jest tylko rok. To jednak wystarczyło, aby pokłócić się z Guardiolą. Historia Zlatana rozgrywa się dalej. Tym razem w Milianie, gdzie szlifuje swój niezwykły piłkarski talent.

Nikt nie może powiedzieć Ibrahimowivicowi, że nie jest najlepszy w tym, co robi. Jeżeli ktoś tak mówi, to mówi to jedynie z czystej zazdrości. On dobrze o tym wie i słowa krytyki tylko go motywują do dalszej pracy. Sama książka pozytywnie nakręca i motywuje do tego, aby spełniać swoje marzenia wbrew temu co mówią inni ludzie. Czytając książkę, dostrzegamy plusy i minusy bycia sławnym piłkarzem. Pokazujemy wszystko od kuchni i z pespektywy Zlatana. Dzięki temu, możemy zobaczyć jak wygląda wielki świat piłki nożnej w najważniejszych klubach w całej Europie.