Wiele kobiet zastanawia się nad tym, jaki powinien być wymarzony mężczyzna ich życia. Niektóre mają swój wzór. Niektóre panie natomiast dalej poszukują. Odpowiedzi na wszystkie nurtujące kobiety pytania dotyczące mężczyzn można znaleźć w książce Krystyny Kofty. Nie jest to jednak jedynie książka dla kobiet.

Ten ironiczny poradnik znajdzie również odbiorców wśród mężczyzn. Odbiór książki może być tak szeroki, ponieważ autorka porusza w niej wiele tematów, nie tylko kobiecych.

Krystyna Kofta to jedna z tych pisarek, których książki czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Stworzyła wiele opowiadań i powieści, a tym razem pokusiła się o stworzenie czegoś na wzór poradnika. Książka przedstawia relacje damsko-męskie oraz to, jak obydwie strony wzajemnie się traktują. Damy, które mają jakikolwiek dystans względem siebie, dowiedzą się z tej książki, jak powinny się zachowywać, by przykuć uwagę potencjalnej ofiary. Z pomocą autorki przechodzimy mały kurs sztuki uwodzenia. Liczne anegdotki dotyczące życia erotycznego słynnych w historii kobiet, gwarantują nam godziny pełne wrażeń. I chociaż autorka tak wiele mówi o kobietach, to nie zapomina także o płci przeciwnej. Autorka przedstawia bardzo bogatą paletę męskich charakterów. Pokazuje, przed jakimi typami mężczyzn kobiety powinny się strzec. Szczypta anegdot dotyczących życia seksualnego mężczyzn i kobiet sprawia, że z wielką przyjemnością czyta się tę właśnie książkę, która została napisana w formie poradnika. Można odbierać przedstawiane tam porady na poważnie lub w ironiczny sposób. Decyzja należy do czytelnika.