Maria, młoda dziewczyna z brazylijskiej prowincji, wyrusza w daleką podróż. Okazuje się jednak, że świat jest zupełnie inni niż to sobie wyobrażała. Splot niefortunnych zdarzeń sprawia, że zostaje prostytutką. Decyduje się na życie bez miłości. Wpada w pułapkę, z której jednak może ją wyzwolić tylko miłość.

„Jedenaście minut’ jest współczesną bajką dla dorosłych. Stanowi przypowieść o seksie, miłości i przeznaczeniu. Książka jest również głębokim studium o seksualności i o różnych innych sferach naszego życia. Jest to powieść, obok której na pewno nie przejdziemy obojętnie. Okazuje się, że spotkanie z drugim człowiekiem może być najważniejszym wydarzeniem w naszym życiu. Taką właśnie prawdę pokazuje nam „Jedenaście minut”.

Opowieść jest bardzo ciekawa i pod żadnym względem nie jest nużąca. Pokazuje, jak niefortunnie może potoczyć się życie, jeżeli jest się zbyt nawiną osobą. Jest to także opowieść o tym, dlaczego kobiety decydują się sprzedawać swoje ciało i właśnie w taki sposób zarabiać na swoje życie. Jest to książka, którą powinna przeczytać każda osoba, która chciałaby się czegoś więcej dowiedzieć o prostytucji.

Choć przedstawiona w książce historia nie jest niczym niezwykłym, jednak wciąga i pasjonuje czytelnika. Sprawia, że chce się on dowiedzieć, co stanie się z Marią i czy będzie w stanie znaleźć szczęście w swoim życiu. Autor starał się tu również przemycić filozofię seksu i w pewien sposób uduchowić postępowanie Marii. Na pewno książka dzięki temu jest dużo ciekawsza w odbiorze.