Główną bohaterką powieści jest Jay Mackintosh, pisarz i romantyk. W swojej twórczości oraz wyobraźni powraca on wciąż do lat dzieciństwa. Za sprawą pułapki pamięci świat ten okazuje się bardzo interesujący, ale jednocześnie bardzo niebezpieczny, ponieważ można się w nim zatracić bez reszty.

Kiedy pod wpływem impulsu Jay kupuje posiadłość we francuskiej wiosce Lansquet wraz z duchami przeszłości pojawiają się nowe pokusy. Szczególnie interesująca jest dla niego piękna sąsiadka, która z nikim nie utrzymuje kontaktu. Jay myśli, że skrywa ona wielką tajemnicę. Do życia Jay powraca również magia, którą starał się przywołać przez wiele lat. Za wszystko jednak trzeba zapłacić odpowiednią cenę.

Powieść wypełniona jest intensywnymi zapachami i niezwykłą atmosferą, zresztą jak każda książka Harris. Dzięki zbudowanej atmosferze, opowieść posiada niezwykły charakter, który intryguje czytelnika i sprawia, że nie ma on ochoty nawet na chwilę odrywać się od tej książki. Ciężka, gęsta aura domu wiejskiego, rozpalone powietrze, lepkość owoców i coś, co być może jest jedną z cech charakterystycznych autorki – przepisy, które stanowią ciekawe dopełnienie i tak intrygującej fabuły.

Jak najbardziej z wielką przyjemnością można będzie przeczytać tę książkę. Można będzie zagłębić się w jej niezwykły świat co sprawi, że na pewno będzie to pozycja bardzo interesująca i wciągająca. Joanne Harris na pewno nie zawiedzie swoich wiernych czytelników. Ponownie udało jej się wykreować niezwykły świat, który dla każdego czytelnika jest bardzo fascynujący.