Kinga jest zdolna zarówno do miłości, jak i nienawiści.

Może zarówno zadać ból, jak i odejść. Historia opowiada o wielkiej miłości odnalezionej po latach. Opowiada o wielkich namiętnościach i wielkich oczekiwaniach. Ponadto, jest także o stracie, cierpieniu i poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. „Jutra może nie być” opowiada o silnej, współczesnej kobiecie oraz o odwadze w dążeniu do ustalonych celów oraz do realizacji marzeń i pragnień.

Każdy rozdział książki rozpoczyna się cytatem, co jest bardzo ciekawym pomysłem. Pozwala to zapamiętać sentencje, które dają dużo do myślenia. Niektóre z nich na pewno warto zapamiętać. Dzięki temu, będą mogły być motywem przewodnim w naszym życiu. Jest to książka niezwykła oraz wartościowa. Nie jest to książka, którą przeczyta się raz i się o niej zapomina. Co jakiś czas warto do niej wracać, aby pozyskać nową energię do życia, jak i znów połączyć się z historią, która pod wieloma względami jest ponadczasowa i niezwykła. W książce znajduje się wiele mądrych przemyśleń, a niektóre fragmenty są wręcz przepiękne i na długo zapadają w pamięć. Dzięki niej, można zrozumieć to, że wszystkie życiowe doświadczenia są po coś i można z nich wiele wyciągnąć, jeżeli tylko będzie się do nich podchodziło we właściwy sposób.

Książka została napisana dojrzałym i pięknym językiem, co dodatkowo sprawia, że jest niezwykle wartościowa. Autorka posiada niewątpliwy talent do opowiadania historii życiowych, smutnych, a jednocześnie przepięknych. Warto zaznajomić się z tą historią, która na długo zapadnie nam w pamięci.