„Kaprysik. Damskie historie” to sześć miniopowieści reporterskich, których wspólnym mianownikiem jest kobieta. Książka zawiera historie i przepiękne zdjęcia z prywatnego archiwum bohaterek. Opowiada o sprawach niewielkich. Jest to książka zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Dzięki niewielkiemu formatowi jest niezwykle poręczna.

 

Szczygieł ma wyjątkowy talent reporterski, który ujawnił po raz kolejny. Czytając te książkę można całkowicie wyłączyć się i zagłębić w świecie, który opowiada nam Szczygieł. Można poczuć się tak, jakby rozmawiało się z bohaterkami jego reportaży. Są one nam bliskie. Przedstawione historie bawią, relaksują i intrygują. Na pewno nie można nudzić się czytając tę książkę. Tajemnicza kartka z nazwiskami i adresami kobiet, pani która w zeszytach zapisywała cały przebieg życia czy też znana każdemu wokalistka Tercetu Egzotycznego to tylko niektóre historie, w które warto się zagłębić sięgając po tę pozycję.

 

Całość książki ujęta jest w emocjonalne ramy. Z całą pewnością nie jest to książka obok której można przejść obojętnie. Na pewno wywrze na nas wyrażenie. Zresztą, jak wszystkie reportaże, jakie tworzone są przez Mariusza Szczygła, jednego z polskich mistrzów współczesnego reportażu. Warto sięgnąć po tę książkę, w której najważniejszymi bohaterkami są kobiety. Sam na sam z Mariuszem Szczygłem. Zdecydowanie będą mu w stanie zdradzić swoje największe tajemnice. W końcu, jak nie komu je zdradzać, jak właśnie Mariuszowi Szczygle.

 

Warto zagłębić się w reporterski świat Mariusza Szczygła, który pod wieloma względami jest wyjątkowy i niepowtarzalny.