„Nigdy w życiu” to książka napisana lekkim i dowcipnym językiem. Jest to pierwszy tom popularniej serii pióra Katarzyny Grocholi pt. Żaby i Anioły. Na podstawie książki został nakręcony w 2004 roku film, o tym samym tytule. Zgromadził on przed ekranem ponad 1,6 mln widzów, co zostało uznane za wielki sukces. W stacjach telewizyjnych jednorazowo oglądało go ok. 5 mln osób, podziwiając kreacje aktorskie Danuty Stenki, Artura Żmijewskiego oraz Joanny Brodzik.

 

Główną bohaterką powieści jest 37-letnia Judyta, która ma przykre doświadczenia z mężczyznami. Została porzucona przez męża, jednak nadal marzy o wielkim uczuciu oraz o tym, że wreszcie spotkać kogoś wartościowego, kogo będzie mogła bezkarnie kochać. Po rozwodzie zostaje z niczym. Mąż zabiera jej mieszkanie, w którym mieszkała wraz z córką. Potrzebuje go, aby zamieszkać tam wraz ze sobą nową dziewczyną, która spodziewa się dziecka. Judyta postanawia wziąć pieniądze od męża, z które miał on jej kupić mieszkanie i buduje dom na wsi. Podejmuje się trudnego wyzwania wychowania nastoletniej Tosi w samotności. Zarabia głównie na udzielaniu porad w kobiecym piśmie. Niestety, ale nie zarabia tak dobrze, jak Bridget Jones. Nie czuje się kobieta sukcesu. Nie wstydzi się swoich słabości i kompleksów, ma poczucie humoru, a po każdym kryzysie wybucha w niej nowa bomba energii.

 

Jest to książka, która może pokazać niejednej kobiecie, że dosłownie w każdym wieku można znaleźć miłość, zakochać się i zacząć wszystko od nowa. Pomimo trudności, jakie napotykamy na swojej drodze.