Zapowiada się, że święta doktor Maury Isles i detektyw Jane Rizzoli będą wyjątkowo pracowite i niespokojne. Miejsce zbrodni jest pokryte okulistycznymi symbolami i znakami narysowanymi krwią i kredą ofiar.

Wszystko kieruje do bostońskiej Fundacji Mefisto. Jest to grupa bogaczy, która prowadzi badania nad złem. Sprawdzają naukowe wytłumaczenie zła oraz postać, jaką może ono przyjąć. Przywódczyni grupy wypiera się związku z ofiarą, którą znalazły Isles i Rizzoli. Jednak, na progu jej rezydencji już wkrótce pojawi się kolejne ciało. Przed Isles i Rizzoli niepokojące śledztwo, które będzie najważniejszym w ich karierze.

Jest to zdecydowanie jedna z najlepszych książek Tess Gerritsen. Znajduje się w niej wszystko, co jest potrzebne do tego, aby okrzyknąć książkę prawdziwym dziełem sztuki. Można dowiedzieć się z niej wiele ciekawych rzeczy z mitologii lub poznać fragmenty ksiąg, których nie znajdziemy w Biblii. Na pewno nie każdemu przypadnie do gustu jej tematyka, jednak na pewno nie można powiedzieć o niej nic złego. W książce przewija się prywatny wątek głównych bohaterów, co dodatkowo sprawia, że czytelnik może bardziej poznać tego, o kim czyta.

Zdecydowanie, pod wieloma względami książka może się podobać i na pewno warto po nią sięgnąć, jeżeli lubimy kryminalne historie. W żadnym aspekcie nas nie rozczaruje i będziemy zadowoleni z tego, że właśnie tę książkę możemy czytać. Będziemy mogli cieszyć się z tego, że spędzimy na czytaniu jej kilka uroczych wieczorów, które będą wypełnione zagadkami, często mrożącymi krew w żyłach.