Martyna Wojciechowska bohaterek do swoich programów, jak i do książki szukała w najbardziej odległych regionach świata. Odnalazła je między innymi w najbiedniejszej dzielnicy boliwijskiego La Paz, na argentyńskiej pampie, rajskiej plaży Zanzibaru i w pływającym domu na zatoce Ha Long.

Książka składa się z reportaży pokazujących te fascynujące miejsca i kulturę. Jedną z bohaterem książki jest Carmen Rojas, która walczy na ringu z mężczyznami. Jej życie miało wyglądać całkiem inaczej. Miała rodzić dzieci i zajmować się domem tak, jak inne kobiety w jej kraju. Los jednak zdecydował inaczej. A właściwie mężczyzna, którego poślubiła. Bo to mężczyźni właśnie mają decydujące znaczenie w kraju, w którym pochodzi. Choć to ona walczy, za kulisami to mężczyźni podejmują decyzje, kto ma zwyciężyć. Choć jest silniejsza od niejednego mężczyzny i tak nie ma prawa głosu. Nie może go mieć. W książce poznamy również historie Jaqueline Aguilery, najpiękniejszej kobiety na świecie, która poddaje się serii zabiegów upiększających i wstrzykuje sobie botoks. W końcu żadna kobieta nie jest do końca zadowolona ze swojego wyglądu. Nawet na najpiękniejsza.

W książce, z pomocą Martyny Wojciechowskiej podpatrujemy los wielu kobiet z najodleglejszych regionów świata. Są to historie niezwykłe, czasem nawet bardzo smutne i przygnębiające. Ale prawdziwe. I w tym właśnie tkwi siła Wojciechowskiej. Pokazuje ona świat takim, jakim jest. Bez zbędnego koloryzowania i przekłamywania faktów. Możemy dzięki niej poznać prawdę o tym, jak żyją kobiety w różnych regionach świata.