Kropla zazdrości, morze miłości” to dalsza część opowieści o życiu przyjaciółek, Kingi i Hani. Poprzednie części zostały bardzo ciepło przyjęte przez czytelniczki.

Kinga przeżywa bardzo trudny okres w swoim życiu. Straciła swojego ukochanego Daniela. Mężczyzna zmarł, a ona nie potrafi pogodzić się z tą straszną stratą. Musi jednak żyć dalej, tym bardziej że pod sercem nosi dziecko swoje i ukochanego.


Kindze stara się pomóc jej przyjaciółka Hania. To kobieta bardzo konkretna. Ma własne plany na przyszłość. Jest zaradna, pracowita i ambitna. Chce osiągnąć sukces w życiu. Hania jednak jest także osobą bardzo impulsywną, często działa pochopnie. Przez to właśnie często pakuje się w mniejsze lub większe tarapaty. Życie prywatne Hani nie układa się najszczęśliwiej. Związała się z Wiktorem, ojcem dwójki dzieci. Hania stara się być dla nich jak matka. Z dnia na dzień między tą parą dochodzi jednak do wielu sprzeczek, które powoli przeistaczają się w poważniejsze problemy, a te z koli stawiają pod znakiem zapytania sens dalszego związku.

Powieść Natalii Sońskiej opowiada o przyjaźni, stracie i tęsknocie, także o miłości i innych zwyczajnych, ludzkich uczuciach. Bohaterowie są bardzo wiarygodni – tacy, jakich moglibyśmy spotkać na co dzień.

Fabuła niepozbawiona jest akcji. Autorka umie bardzo zgrabnie połączyć uczuciowość, dużą dozę emocji z dynamicznymi zwrotami akcji. Do tego posługuje się przyjemnym, prostym językiem. Dzięki temu powieść czyta się bardzo przyjemnie i szybko. „Kropla zazdrości, morze miłości” to powieść dla każdej kobiety w każdym wieku.