Książka składa się z dwóch części: „Telefon o północy” i „Bez odwrotu”.

„Telefon o północy” – Tajemniczy telefon o północy przerywa spokojny sen Sarah Fontaine.

Jest pewna, że usłyszy ciepły głos swojego męża Geoffrey’a, który pracuje w jednym z londyńskich banków. Ku jej przerażeniu, dzwonią z Departamentu Stanu z informacją, że jej ukochany mąż nie żyje. Zginął w pożarze hotelu w Berlinie. Kobieta nie wierzy w śmierć męża i rozpoczyna prywatne śledztwo. Wkracza w sam środek międzynarodowego spisku szpiegowskiego, w który zaangażowani są wysoko postawieni przedstawiciele amerykańskiego rządu, CIA i Mossadu. Przemierzając kolejne europejskie miasta odkrywa, że jej mąż nie był tym, za kogo się podawał. Szybko okazuje się, że również jej życiu zagraża duże niebezpieczeństwo.

„ Bez odwrotu” – Pewnej ciemnej, deszczowej nocy mężczyzna wpada pod koła samochodu prowadzonego przez kobietę. Catherine Weaver nie ma szans, aby zahamować. Odwozi rannego do szpitala. Na miejscu okazuje się, że mężczyzna, którego potrąciła, został wcześniej postrzelony. Po opuszczeniu szpitala odnajduje Catherinę. Chce odzyskać dokumenty, które ukrył w jej samochodzie. Informacje, które tam zostawił mogą pogrążyć ludzi z najwyższych szczebli władzy. Teraz obojgu grozi niebezpieczeństwo.

Są to opowiadania sensacyjne z wątkiem miłosnym, które zainteresują czytelników poszukujących tajemniczych historii. Wartka akcja i ciekawe wątki sprawiają, że opowiadania czyta się z dużą przyjemnością i zapartym tchem. Zdecydowanie warto przeczytać obydwa opowiadania. Nie będzie się tego żałowało.