Opowiadająca o związku dwóch kochanków się kiedyś ludzi opowieść jest pełna zaskakujących zwrotów akcji oraz zabawnych scen. Pokazuje, co pozostało po ich miłości po 15 latach związku.

Schmittowi udało się coś niesamowitego. Stworzył dramat, który czyta się jak wciągającą powieść. Głównymi bohaterami książki są Lisa i Gilles. Mężczyzna w wyniku wypadku utracił pamięć, a Lisa próbuje pomóc mu ją odzyskać.

Książka jest przejmująca i pokazuje skomplikowane relacje między ludźmi, którzy kiedyś tak bardzo się kochali, a teraz nie są w stanie się porozumieć nawet w najprostszych sprawach. Występuje tu błyskotliwa szermierka słowna, która na pewno spodoba się wielu osobom, które cenią sobie wspaniały humor w powieściach. Utwór jest krótki, ale wywołuje na twarzy czytelnika bardzo dużo uśmiechu. Jest to pewnego rodzaju opowieść o małżeństwie w pigułce. Z pewnością będzie cenną wskazówką dla wielu osób, które dopiero mają zamiar zalegalizować swój związek. Będzie pewną przestrogą tego, co może się stać, jeżeli nie będziemy dbali o wzajemne relacje i się zaniedbamy.

Pomimo swojej niewielkiej objętości książka jest bardzo mądra. Warta jest przeczytania przez każdego, kto chce poznać ciekawe losy małżeństwa, które po wielu latach rozstało się i na nowo próbuje zbudować relację i przywrócić miłość, która kiedyś ich łączyła. Z pewnością nie będziemy żałowali tego, że zdecydowaliśmy się na sięgniecie po tę właśnie książkę. Spędzimy na jej czytaniu kilka wspaniałych chwil. Warto więc się na nią zdecydować.