Jej życie legło w gruzach, gdy zostawił ją z nią na dzień. Pozostała sama sobie. Całkowicie bezbronna. Nowy facet miał być lekarstwem i sposobem na zapomnienie o przeszłości. Z jego pomocą chciała otworzyć nowy rozdział w swoim życiu. Ciągle jednak dręczyła ją myśl, kim był jej były mąż.

To właśnie ta myśl kładła się cieniem na całym ich wspólnym życiu. Schmitt posiada wielką umiejętność opowiadania o głęboko skrywanych uczuciach. Robi to z dużą finezją i wyczuciem. Książka w dużym stopniu nawiązuje do uwielbianego przez autora Mozarta. Na pierwszy rzut oka odniesienie to nie jest zauważalne. Jednak wczytując się w kolejne strony opowiadania, można to już wyrazie zobaczyć.

Schmitt posiada wielki dar to tworzenia bardzo emocjonalnych książek, które wywierają duże piętno na czytelniku i na długo pozostają w jego pamięci. O opowiadanych przez niego historiach przez długi czas nie można zapomnieć. Głównie dlatego, że są one przepełnione emocjami i prawdziwymi ludzkimi dramatami, które nie zostały wyssane z palca, a mogły wydarzyć się każdemu. Każdy mógł przeżyć to, co Schmitt opisuje. Czytelnicy będą zachwyceni również dlatego, że Schmitt ciągle ich zaskakuje niezwykłymi zwrotami akcji i nieprzewidywalnymi scenami. Książkę dzięki temu czyta się z bardzo dużym zainteresowaniem.

Całość została napisana bardzo starannym i charakterystycznym dla Schmitta językiem. Została napisała bardzo stylowo. W związku z tym, książkę czyta się z bardzo dużym zainteresowaniem i z łatwością. Na pewno nie będzie się żałowało jej wyboru.