Meksyk to pod wieloma względami zachwycający kraj, który jest bardzo kolorowy, a jednocześnie bardzo tajemniczy. Indianie Tarahumara mogą biec przez 3 dni bez przerwy.

Mieszkańcy San Juan Chamula stworzyli własny kościół, a podstawą swoich rytuałów uczynili coca colę. Lakandonowie noszą długie włosy, długie białe szaty i potrafią poruszać się po tropikalnej puszczy z zamkniętymi oczami, uważają się też za prawdziwych ludzi, potomków Majów. Wszystkie te historie poznamy czytając książkę Martyny Wojciechowskiej „Meksyk”. Poznamy również Meksyk z perspektywy starożytności, kiedy był on dumny ze swoich wielkich świątyń i piramid Majów i Azteków.

Książka, pomimo niewielkiej objętości przekazuje dużą porcję wiedzy na temat tego, jak wygląda życie w Meksyku oraz co można tam zobaczyć. Przedstawiona została tam historia corridy, a także wiele istotnych informacji na temat samego kraju. Zawiera również wiele informacji o traktowaniu kobiet w tym kraju. Oczywiście w książce można znaleźć przepiękne fotografie dokumentujące miejsca, które odwiedziła podczas swojej podróży Martyna Wojciechowska. Książka ta pozwala oderwać się od rzeczywistości i przenieść w całkiem inny, bardzo ciekawy i odmienny od naszego świat. Można będzie poczuć meksykański klimat, który pod wieloma względami jest niezwykły.

Przynajmniej na kilka godzin można będzie przenieść się do słonecznego Meksyku, o którym można będzie poczytać niesamowite i niecodzienne historie. Warto więc w ten niezwykły świat się zagłębić. Przynajmniej na chwilę.