Uczestnicy Wycieczki z Duchami nie spodziewają się, że w Chinatown znajdą coś więcej niż opowieści z dreszczykiem. Na początku nie wierzą, że znaleziona w śmietniku dłoń jest prawdziwa.

A jednak okazuje się, że jest prawdziwa, tak samo jak ciało zamordowanej kobiety. Doktor Maura Isles i detektyw Jane Rizzoli będą musiały być bardzo ostrożne podczas prowadzenia tego śledztwa. Bostońskie Chinatown skrywa w sobie wiele tajemnic i zagadek. Wystarczy wykryć jedną z nich, a ruszy prawdziwa lawina kłamstw.

Książka jest bardzo klimatyczna. Sama chińska dzielnica ma w sobie coś niezwykłego. Jej mieszkańcy kierujący się swoim własnym kodeksem, a także ich bardzo wyrazista kultura sprawiają, że wszystko jest bardzo tajemnicze i niecodzienne. Dokładając do tego niesamowicie skomplikowaną zagadkę która zaczyna się od martwej kobiety w czerni, przechodzimy przez masakrę sprzed 20 lat, a kończy się na porwaniach nastolatek. Dzięki temu, otrzymujemy niesamowitą historię, która na długo zapadnie nam w pamięci i nie pozwoli myśleć o czymś innym.

Książka ma wielu ciekawych bohaterów, co jest jej dużą siłą. Na pewno będziemy mogli się z tymi bohaterami utożsamiać i śledzić każdy ich krok dzięki świetnym opisom, których autorką jest Tess Gerritsen. Na pewno warto po tę książkę sięgnąć. Można będzie cieszyć się z tego, że wreszcie można zagłębić się w niezwykły świat, który bez wątpienia kreuje autorka najlepszych thrillerów medycznych. Tym razem również nie pożałujemy, że sięgnęliśmy po jej propozycję.