Książka została wypełniona myślami i aforyzmami dotyczącymi miłości. Jest to miłość zarówno do człowieka, do świata, jak i do Boga, a więc wszystkie aspekty, jakie tylko są obecne. Cytaty, jakie znajdziemy w tej książce pochodzą z wielu dzieł Paulo Coelho m.in.: „Alchemika”, „Bridy”, „Zahira”, „Jedenastu minut”.

Myśli zostały ułożone według słów-kluczy: Dar, Przemiana, Zwycięstwo, Jedność, Bliskość, Poszukiwanie, Sztuka bycia razem i Wielkość. Na pewno książka jest świetnym kompendium wiedzy na temat tego, co o miłości myśli brazylijski pisarz. Można będzie się rozkoszować w jego słowach oraz spostrzeżeniach dotyczących uczuć oraz miłości.

W większości cytaty te mówią to samo, lecz ubrane są w inne słowa. Wszystkie oczywiście dotyczą tematyki miłości. Książka składa się na 8 rozdziałów, a każdy z kilkunastu cytatów. Dzięki temu, że książka została napisana w taki sposób, czyta się ją niewiarygodnie szybko. Na pewno jest to duży plus tej publikacji. Można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat miłości, a jednocześnie przyswoić je bardzo szybko. Na pewno będzie to bardzo ciekawa książka, dzięki której można będzie zatopić się w miłości.

Będzie to ciekawa książka do przeczytania dla wszystkich tych, którzy pragną miłości w życiu i jest ona dla nich najważniejsza. Na pewno będziemy zachwyceni, że w jednym miejscu będziemy mogli zapoznać się z wszystkimi miłosnymi cytatami, jakie zawarł w swoich książkach Paulo Coelho. Z pewnością będzie to wartościowa wiedza, jaką pozyskamy.