Ewie wreszcie udało się odnaleźć szczęście. Nadal jednak marzy o prostych rzeczach, takich jak codzienne zasypianie u boku ukochanego. Andrzej nie jest jednak z nią do końca szczerzy. Oddalają się od siebie.

Ewa martwi się również o swoją córkę, Klaudię. Kiedy nie jest w stanie przeprowadzić z nią szczerej rozmowy, postanawia w tajemnicy śledzić jej blog.

Pełna emocji książka na długo na pewno zapadnie w pamięci czytelników. Główni bohaterowie są wykreowanie w naturalny sposób, co pozwala się z nimi utożsamiać. W książkach Olejnik nic nie jest pewne. Zresztą, tak jak w życiu. Dlatego właśnie pozycje te czyta się z tak dużym zaciekawieniem. Mamy wrażenie, że bohaterowie wyjdą na prosto i będą szczęśliwi, a tu nagle okazuje się, że wszystko obraca się o 360 stopni. Autorka potrafi nas zaskoczyć i sprawić, że książki nie będzie się czytało z przewidywalnością. W każdej chwili może nas zaskoczyć. Książkę czyta się bardzo dobrze, co na pewno jest jej wielką zaletą. Możemy być zadowoleni z tego, że autorka na każdym kroku nas zaskakuje i serwuje nam ciekawe zwroty akcji. Opowieść jest bardzo dojrzała, a jednocześnie słodko-gorzka. Na pewno możemy z wieloma historiami tutaj opisywanymi poniekąd się utożsamiać, co jest wielką mocą właśnie tej pozycji.

Warto czytać książki, które aż tak mocno nie odgrywają się od rzeczywistości. Dzięki temu, jesteśmy w stanie utożsamiać się z historiami tam przedstawianymi. Wszystko można odebrać w taki sposób, aby było dla nas atrakcyjne i godne przemyślenia.