„Mleko i miód” to jedna z najbardziej kontrowersyjnych książek. Opowiada o miłości i kobiecości, ale także o starości oraz przemocy. Pokazuje pełne cielesności emocje. Każdy z rozdziałów dotyczy innych doświadczeń. Autorka ukazuje kobiecość we wszystkich jej blaskach i cieniach. Mówi o tym bez ogródek i bez tabu.

Pokazuje zdolność kobiecego ciała i umysłu do otwierania się na miłość i rozkosz. Zbiór emocji zawartych w tej książce jest zdecydowanie imponujący. Jest tu sporo osobistych wyznań autorki, która szczerze rozlicza się ze swoim życiem i odsłania się w niektórych momentach czytelnikowi.

Na stworzone przez Rupi Kaur wiersze warto spojrzeć przez pryzmat własnych doświadczeń. Można będzie się nad niektórymi z nich zamyśli i zastanowić nad tym, co autorka chciała nam przekazać. Pomimo tego, że niektóre wiersze mogą wydawać się trywialne i tak zawierają w sobie pewną głębię. Czasem po prostu trzeba powiedzieć wszystko prostymi słowami, aby trafiło do czytelnika. Czasem w końcu najprostsze słowa przemawiają najmocniej do wyobraźni i trafiają dokładnie tam, gdzie powinny.

Warto zagłębić się w świecie refleksji i spostrzeżeń Rupi Kaur, ponieważ większość z nich jest niezwykle trafnych i przemawiających do wyobraźni. Można będzie wiele na tym zyskać, że na własną kobiecość spojrzymy poprzez pryzmat tej właśnie poezji. Może nam to pomóc zrozumieć wiele spraw, z których do tej pory nie zdawałyśmy sobie sprawy lub na które po prostu nie zwracałyśmy uwagi. Książka jest warta przeczytania. Warto po nią sięgnąć.