Jest to dziennik Krystyny Kofty z lat 1978-1989. Jest to świetna okazja do tego, aby przyglądnąć się życiu autorki. W otwarty i żywy sposób opisuje ona swoje życie codzienne oraz wszystko to, co się w nim wydarzyło.

Ponadto, opisuje także otaczające ją środowisko. Dziennik jest momentami bardzo intymny.

Autorka, pomimo tego, że w życiu codziennym doświadczała absurdalnych sytuacji, które na pozór nie mogły zdarzyć się normalnemu człowiekowi, starała się wyznawać własny system wartości i nie poddawać propagandowemu zastraszaniu. W dzienniku można odnaleźć wiele postaci z życia kulturalnego i politycznego. Po lekturze tego dziennika, można zadać sobie pytanie, co tak naprawdę od tamtych czasów zmieniło się w Polsce.

Zdecydowanie będzie to ciekawa książka zarówno dla fanów Krystyny Kofty, jak i dla osób, które również żyły w latach 80 i 90 XX wieku. Będzie można powrócić do tych czasów dzięki wspomnieniom Krystyny Kofty. Można będzie poczytać wiele interesujących historii związanych z postaciami, które w tamtych czasach były bardzo znane, a z którymi Kofta miła kontakt. Na pewno będzie to świetny sposób na powrót do przeszłości. Warto więc zafundować sobie taką właśnie wycieczkę w przeszłość. Na pewno będzie to dla wielu podróż sentymentalna, która może okazać się bardzo ciekawa i wartościowa. Warto więc sięgnąć po tę właśnie książkę. Na pewno nie będzie się tego żałowało. W końcu jest to książka bardzo ciekawa i intrygująca. Na pewno nie będziemy żałowali tego, że zdecydowaliśmy się ją przeczytać.