Każdy potrzebuje zwierciadła, w którym mógłby się przejrzeć. Pewnie właśnie dlatego każdy poszukuje drugiej połówki, nawet przez całe życie. W swojej nowej książce, Coelho opowiada o spotkaniu dwójki ludzi, którzy w pewnym momencie musieli się rozstać.

Miłość, którą kiedyś się darzyli, nadal w nich jest i powoli się budzi. Pojawia się przy tym wiele obaw i wątpliwości, czy to nie błąd. Obawiają się porażki. Aby uwierzyć w drugiego człowieka, czasem po prostu należy przede wszystkim uwierzyć w siebie. Trzeba żyć w pełnej harmonii ze światem, zarówno tym rzeczywistym, jak i nierzeczywistym. Konieczne jest również odnalezienie prawdziwego oblicza Boga. Warto zadać sobie też pytanie, czy miłość jest w stanie uchronić nas przed samotnością. Należy także pamiętać, że Bóg ukrył piekło w samym środku raju.

Paulo Coelho po raz kolejny podejmuje tematykę miłosną. Tym razem, mówi o rozstaniu i powrocie oraz o tym, z jakimi wątpliwościami i obawami to wszystko się wiąże. Pokazuje uczucia, jakich doświadczamy, gdy nie myślimy o sobie tylko o osobie, którą kochamy. Bohaterka powieści przeżywa prawdziwą rozterkę, czy przyjąć uczucie, które już dawno miało się zakończyć i czy warto ponownie zaufać. Autor w mistrzowski sposób pokazuje doznania, jakie szargają bohaterami. Dokładnie zagląda do ich wnętrza, co sprawia, że można zobaczyć, jak to wszystko wygląda.

Zdecydowanie książka Paula Coelho jest godna uwagi i warto ją przeczytać, aby zrozumieć potęgę miłości i wszystko, co jest z nią związane.