„Na każdy temat – talk show do czytania” to książka, w której Mariusz Szczygieł przedstawia historie, które wydarzyły się podczas jego pracy w telewizji. Był on prowadzącym talk show „Na każdy temat”, w którym poruszano mocno kontrowersyjne tematy. To właśnie w tym programie po raz pierwszy w polskiej telewizji padło słowo „orgazm”. Wśród gości programu byli m.in. Hanka Bielicka, Elżbieta Penderecka, Bogusław Kaczyński, Janusz Korwin-Mikke, Tomasz Lis, Waldemar Goszcz czy Krzysztof Skiba. Program emitowany był na Polsacie od 1993 do 2002 roku. Jego pierwszym prowadzącym był Andrzej Woyciechowski. Po jego śmierci stery w programie przejął reporter Mariusz Szczygieł.

 

Mariusz Szczygieł w tej książce rozlicza się ze swoją przygodą z telewizją. Pokazuje blaski i cienie pracy na szklanym ekranie. Przedstawia również historie, które były poruszane w tym programie. Jest to więc prawdziwa gratka dla miłośników kariery telewizyjnej Szczygła, jak i programu „Na każdy temat”. Zdecydowanie, jest to obowiązkowa pozycja dla osób, które interesują się talk show i chcą zapoznać się jeszcze bardziej z tym tematem. Na pewno z pomocą Szczygła będzie to jak najbardziej możliwe.

 

Książka pokazuje, jak powstawał jeden z najbardziej znanych talk show w Polsce oraz to, jakie były w nim poruszane tematy. Można więc bardzo dokładnie prześledzić to, co się wtedy działo. Na pewno będzie to bardzo ciekawa podróż do czasów, gdy talk show w polskiej telewizji był nowością. Na pewno będziemy zadowoleni z odbycia tej podróży z nikim innym, jak właśnie z Mariuszem Szczygłem.