Namibia, to obok Sahary jedna z najpiękniejszych pustyń na świecie. Najpiękniejsze wydmy znajdują się właśnie tam. Czerwone góry piachu pochodzące z Namibii są najwyższe na świecie.

Namibia jest jednak krajem, który jest niezwykły nie tylko z powodu znajdującej się tam pustyni. Można tam również podziwiać najdłużej żyjącą roślinę na świecie, a także nieskazitelny krajobraz, który nie został w żaden sposób skażony przez człowieka. Ludzi na tych obszarach jest naprawdę bardzo niewiele. Choć obszar tego kraju jest trzy razy większy niż Polska, mieszka tam zaledwie 2 mln ludzi. Nad oceanem można tu znaleźć prawdziwe diamenty. Nie należy ich jednak zbierać, ponieważ zaraz możemy być ustrzeleni przez czujnych strażników. Najwspanialszymi klejnotami tego kraju są jednak kobiety z plemienia Himba. To właśnie na półnagich pięknościach z wyrazistymi rysami twarzy postanowiła skupić się Martyna Wojciechowska. Każda z tych kobiet mogłaby zostać modelką. Są zjawiskowo piękne, a uroku dodaje im jeszcze to, że malują się ochrą w czerwonym kolorze.

Tak zjawiskowe kobiety nie odnoszą jednak sukcesów w modelingu. Ich główną rolą jest wyjść za mąż, rodzić dzieci i zajmować się domem. Martyna Wojciechowska została zaproszona na jedno z tradycyjnych wesel. Dzięki temu, będzie mogła zobaczyć z bliska, jak będzie wyglądało życie tych niezwykłych dziewczyn. Pozna 15-letnią pannę młodą, którą zapyta, czemu nie sprzeciwiła się tradycji, choć wychodzi za mężczyznę, którego nie kocha.

W książkę można znaleźć również zdjęcia przedstawiające niezwykle urokliwe krajobrazy Namibii. Zdecydowanie można będzie zakochać się w przedstawionych widokach.