Nikomu nie jest łatwo pogodzić się z faktem, że chłopak, którego kochało się przez całe życie, znalazł miłość u boku innego. Alice przekonuje się o tym na własnej skórze, gdy Joe przedstawia jej swoją nową sympatię – Ginny.

Alice czuje prawdziwą odrazę do dziewczyny. Eteryczna piękność otoczona grupą podejrzanych znajomych staje się prawdziwym wrogiem Alice. Odnajduje ona w pokoju Ginny stary pamiętnik i czyta w nim o Danielu Holmesie i jego przyjacielu Robercie i tajemniczej kobiecie, która zauroczyła ich obu – Rosemary Virginii Ashley, pochowanej przed półwieczem na cmentarzu w Grantchester – pochowanej, ale bynajmniej nie zapomnianej. Gdy obydwie historie splotą się w jedną, przeszłość i teraźniejszość będzie zaskakująca.

Pomysł na książkę Harris miała bardzo dobry. Udało jej się stworzyć intrygującą powieść na bazie popularnego motywu, jakim jest niespełniona miłość i zazdrość. Wiele jest w tej książce słabych punktów, jednak broni jej fabuła oraz wyrazista postać Alice. Ponadto, bardzo ciekawy jest także wątek tajemniczego Daniela. Wszystko to sprawia, że książkę można czytać z dużym zaciekawieniem, choć finał może nas czasem rozczarować.

Na pewno nie będzie się żałowało tego, że po tę książkę się sięgnęło. Można będzie przeczytać ciekawą fabułę, która zajmie nam na pewno kilka wieczorów. Bez dwóch zdań wszystkie książki Harris są interesujące i na pewno warto po nie sięgać. Na pewno pod żadnym względem nie będziemy tego żałowali, ponieważ tworzone przez nią historie są niezwykłe.