Według wielu fanów twórczości Harlana Cobena „Nie mów nikomu” to jedna z najlepszych powieści tego autora.

Głównym bohaterem powieści jest doktor David Beck. Mężczyzna ma za sobą bardzo ciężkie przeżycia, a jeszcze nie wie, jakie niebezpieczeństwa na niego czyhają.

Tradycją Davida i jego żony Elizabeth była coroczna wycieczka nad jezioro Charmaine. Tam jeździli na romantyczne wypady z okazji dnia całusa. Tamtego lata było podobnie. Nocą kąpią się oboje w jeziorze. Elizabeth wychodzi na brzeg, a jej mąż odpływa nieco dalej od brzegu. Nagle słyszy przerażający krzyk, więc czym prędzej wraca. W trakcie zostaje ogłuszony i traci przytomność. Gdy się budzi, okazuje się , że jego żona została porwana. Po pięciu dniach zostają jednak znalezione jej zwłoki. Sprawca naznaczył ofiarę literą Z na policzku, ale nikt nie wie, co ma ona oznaczać.

Po ośmiu latach doktor Beck wciąż tęskni do swojej żony i nie może pogodzić się z tą stratą. W jego życiu zaczynają się jednak dziać dziwne rzeczy. Dostaje maila ze zdjęciem, na którym widzi swoją żonę. Otrzymuje zaszyfrowaną wiadomość z datą i miejscem spotkania. W tym samym czasie dochodzi do tajemniczych morderstw. W okolicy jeziora Charmaine znaleziono zwłoki mężczyzn, a na kiju baseballowym leżącym obok nich krew Becka. O zbrodnię zostaje podejrzany właśnie główny bohater. Nie brakuje i takich, którzy uważają, że stoi on również za śmiercią swojej żony.

Thriller Harlana Cobena trzyma w napięciu od samego początku. Jest tu mnóstwo zagadek i czytelnik będzie miał niemały problem z ich odgadnięciem. Akcja jest bardzo dynamiczna. Autor potrafi świetnie budować napięcie, dlatego jego książka wzbudza ogromne emocje. Na początku intryguje, potem coraz bardziej przeraża i pochłania. Nie sposób się od niej oderwać.