Julia i Julita są bliźniaczkami. Zamieniają się ubraniami, zmieniają makijaż i fryzurę, żeby przyjąć tożsamość tej drugiej. Julita to beznadziejnie zakochana singielka, która pragnie stabilizacji i rodzinnego ciepła. Julii na pozór niczego nie brakuje. Żyje w luksusie z własną gospodynią oraz w domu z ogródkiem.

Ma męża i syna. Jednak w życiu brakuje jej miłości. Męża traktuje przedmiotowo, a synem prawie w ogóle się nie interesuje. Julita bardzo często odwiedza Julię. Zajmuje się w tego siostrzeńcem, podczas gdy Julia spotyka się z kochankiem. W ten sposób obydwie mogą być spełnione i szczęśliwe. Jednak do czasu. W trakcie jednej z zamian, Julia i jej kochanek giną tragicznie. Zostają znalezieni martwi. Wszyscy są przekonani, że śmierć poniosła Julita.

Czasem wydaje nam się, że cudze życie jest lepsze od naszego. Wyobrażamy sobie, jakby to było, gdybyśmy mieszkali w innym miejscu lub mieli innych znajomych. Jednak, zamiana ról wcale nie jest taką bajką, jak mogłoby się nawet wydawać. Rzeczywistość czasem może się okazać dużo bardziej tragiczna niż nasze wyobrażenia. Zaskakująca, mroczna i bardzo tajemnicza fabuła wciąga czytelnika bez reszty. Sprawia, że nie można się od tej książki oderwać chociaż na chwilę. Czyta się ją z dużym zaciekawieniem. Wątek kryminalny w niej zawarty jest bardzo intrygujący. Zakończenie książki, jak najbardziej na plus. Warto przeczytać całość, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę się wydarzyło. Książkę czyta się z bardzo dużą przyjemnością. Warto po nią sięgnąć bez dwóch zdań.